Огляд літератури у дипломі

Зміст

Дипломна робота студента не обходиться без огляду списку літератури. Кожне дослідження проводиться з урахуванням інформації, що надає певне джерело. У цьому виникає потреба здійснити літературний огляд. У інформації розглядаються знання, теорії, методи та інші чинники досліджень. Для того, щоб створити огляд літератури правильно, необхідно зібрати, оцінити та проаналізувати роботи та публікації наукових авторів. Об’єктом огляду, зазвичай, виступають журнальні публікації, статті, книжки та інші види робіт, пов’язані з тематикою дослідження.

 

Що таке літературний огляд дипломної роботи?

Літературний огляд входить у вступ дипломного проекту. Мета цієї роботи полягає у демонстрації студентом вивчення наукової бази. Викладач може оцінити, наскільки грамотно та правильно учень обробив науково-матеріальні об’єкти. До огляду обов’язково входить інформація, що свідчить про аналіз праць різних дослідників на тему. У процесі написання дипломної роботи не можна обійтися без цього пункту, оскільки його перевірятиме кожен член комісії під час захисту.

 

Які завдання вирішує огляд літератури диплома?

За умови правильного формування студент може вирішити низку завдань:

  • Показати викладачеві ознайомлення у тематиці. З наукового погляду це вкрай важлива складова, що стосується студентів, які претендують на високі оцінки.
  • Створити теоретичну основу. При написанні теорії і перед практикою вдасться отримати максимум інформації, заснованої на дослідженнях. Огляд дозволяє сформувати методологію.
  • Здійснювати пошук основних чи альтернативних позицій. На підставі інформації від дослідників можна знайти власний підхід, віднести себе до якогось автора або вирішити інші завдання.

 

Як писати огляд літератури на високу оцінку?

Для того щоб отримати відповідний бал, студент зобов’язаний виконувати низку вимог та дотримуватись правил. Спочатку краще підібрати необхідні джерела, відсортувати їх та провести “фільтрацію”. Для завершення списку літератури необхідно відібрати лише значні роботи, бажано від відомих авторів. Підбір літератури має на 100% відповідати тематиці дослідження. Допускається від 1 до 2% наукових джерел, що відхиляються від теми. Щоб знайти якісну літературу, можна скористатися пошуком за ключовими словами. Для цього підійдуть пошукові системи чи бібліографічні матеріали.

 

Структура літературного огляду

При формуванні документа необхідно дотримуватись продуманої структури. Для отримання позитивної оцінки варто дотримуватися рекомендацій з таблиці.

Хронологічна структура

Тематична структура

Теоретична структура

Потрібно простежити, як розвивалася тема з часом.Огляд літератури можна здійснювати по розділах.Можна створити структуру для обговорення власної теорії на тему.
Рекомендується провести аналіз закономірностей чи поворотних моментів історії.Методологічний підхід, порівняння висновків, результатів та іншої інформації на тлі існуючих досліджень.Опис та аналіз актуальності підходів до вивчення обраної тематики.
Важливо надати звіт і особисті думки щодо подій, що відбуваються.Літературу можна розділити на іст., культ. та інші види джерел (для зручності сприйняття).Рекомендується комбінувати безліч теоретичних принципів на формування нових методологій.

 

Як правильно оформити огляд літератури?

Для оформлення необхідно враховувати встановлений шрифт, обсяг, наявність виносок, посилань та інших технічних нюансів. Детальну інформацію студенту надає ВНЗ, а також рекомендується звернути увагу на загальні вимоги Міносвіти. Як правило, у дослідженні огляд займає не більше трьох абзаців, але при цьому допускається виділення повноцінного розділу для детальнішого опису списку літератури.

 

Рекомендації та висновки

За статистикою, студент витрачає від тижня до двох на складання грамотного літературного огляду. При цьому деяким складно дається цей процес, тому краще замовити дипломну роботу під ключ. Такий підхід:

  • заощаджує час студента;
  • дасть впевненість в успішній здачі та захисті;
  • дозволить отримати додаткові поради.

Не впевнені, що зможете правильно скласти літературний огляд для дипломного проекту? Виникають проблеми з оформленням? Не варто зневірятися! У компанії допоможуть вирішити питання у найкоротші терміни та на професійному рівні. Для отримання детальної інформації рекомендується оформити заявку та залишити дані для зв’язку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних