Практична значимість результатів дослідження курсової роботи

Зміст

“У чому полягає практична значимість курсової?” – питання, яке обов’язково чекає на студента на захисті. Щоправда, деяким доводиться замислитися над ним ще раніше, під час написання курсової введення (якщо це передбачено індивідуальними вимогами кафедри до наукових робіт такого плану). Так спробуємо розібратися в тому, що ж є ця сама практична значимість, і чому при проведенні дослідження вона важлива.

 

Що таке практичне значення курсової?

Курсова робота – наукова праця, якій начебто, як і до диплома ще далеко, але й “великим рефератом” її не назвеш. Вона має бути корисною для тієї сфери науки, у межах якої здійснюється дослідження. Її метою є дослідження обраного об’єкта та виявлення або апробація нових методів його дослідження на практиці, перевірка ефективності використовуваних методів, вдосконалення законодавства, яким регулюється об’єкт, що вивчається тощо (тут варіанти можуть бути різні, так як все залежить від спеціальності і теми дослідження).

Тобто значимість курсової полягає у можливості використання результатів дослідження та отриманих висновків для вирішення різних завдань на практиці. Про те, що курсова робота підготовлена ​​чудово і заслуговує на позитивну оцінку, можна говорити тоді, коли результат дослідження може бути використаний для розробки програм і методик або ж створення нормативно-правового акта.

Практична значимість теми дослідження та практична значимість курсової – різні поняття. У першому випадку йдеться про обґрунтування актуальності теми через призму існуючих проблем чи колізій на практиці, у другому має місце особисте “досягнення” студента.

 

Як описати значущість курсової для практики?

У кожному даному випадку значимість дослідження з погляду можливості використання отриманих даних практично буде своя, оскільки залежить від особливостей курсового проекту. Вона може полягати в:

 • розроблення та впровадження в практичну діяльність нової методології;
 • доказ ефективності інновацій;
 • обґрунтування перспектив розвитку у будь-якій галузі знань;
 • складання основи для подальшого розгляду проблем у вже ширших масштабах;
 • поповнення теоретичної бази (формулювання визначень, усунення прогалин у регулюванні певної галузі знань, зменшення колізій тощо).

 

Ця частина курсової роботи відображає бачення студента щодо корисності своєї роботи для наукової спільноти. Щоб викласти цю частину роботи на високому академічному рівні, слід використовувати такі кліше:

 • “На основі проведеного дослідження можна зробити висновок про необхідність (доцільність)…”;
 • “Результати нашого дослідження демонструють, що…”;
 • “Отримані дані свідчать про…”;
 • “Отримані дані дають змогу стверджувати, що…” та інші.

Якщо вдасться надати до ВУЗу Акт про впровадження результатів курсової роботи в роботу державного органу, то у комісії питань точно не виникне. Це, звичайно, рівень дисертації і вимагати такий документ ніхто не буде, але якщо вийде його отримати, то оцінка “відмінно” точно буде в кишені.

 

Приклади написання практичної значущості у науковій роботі

Єдиного шаблону написання цієї частини роботи не існує, хоча б тому, що отримані в результаті дослідження висновки будуть відрізнятися, адже актуальні курсові теми відрізняються дискусійністю і у різних людей думки на той чи інший рахунок істотно розходяться. Щоб розібратися у всіх нюансах і тонкощах, потрібно витратити чимало часу. Все, що може допомогти, так це формування почуття “нагляду” та ознайомлення з роботами різних вчених із різних галузей знань. Наведемо кілька прикладів із робіт:

 • робота з податкового права, присвячена питанню адміністрування місцевих податків та зборів в Україні: “…Механізм адміністрування місцевих податків та зборів запропоновано удосконалити у таких напрямках як: мінімізація дискреційних повноважень суб’єктів, які здійснюють адміністрування податків; створення умов для платників податків щодо можливості коригування вартості об’єкта оподаткування…”

 

 • робота з кримінального процесу, присвячена вивченню основ забезпечення права на захист у кримінальному провадженні у контексті європейських стандартів справедливого судового розгляду. Практичне значення роботи полягає у формуванні основи для подальших досліджень у вибраній сфері; пропозицію про внесення змін до КПК України для визначення парного процесуального порядку заміни захисника, який неналежним чином здійснює захист підозрюваного, обвинуваченого тощо.

 

Якщо на те, щоб розбиратися у всіх нюансах написання цієї частини роботи, немає часу чи бажання. Або є сумніви в тому, що все вийде так, як треба, а експериментувати не хочеться і репутація дорога, тоді залишайте заявку на нашому сайті. Ми з радістю виконаємо курсову на замовлення за будь-якою спеціальністю та підготуємо хорошу, якісну роботу у найкоротший термін. Наші автори чудово знають, що таке унікальність та відсутність плагіату, і тому за перевірку роботи на різних ресурсах можна не переживати. Окремо слід зазначити, що ми пропонуємо свої послуги за доступними цінами.

 

Якою за обсягом має бути “практична значимість” курсової?

 • Чітких вимог щодо цього немає. Орієнтовно ця частина займе приблизно 1 сторінку (але все залежить від особливостей наукової праці та обраної теми).

 

На предмет чого варто розглядати отримані під час дослідження висновки, щоб визначити значущість виконаної роботи?

 • Зазвичай критеріями при цьому є економічна ефективність, наукова роль і соціальний аспект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних