Анотація до диплома – як писати?

Зміст

Дипломна робота готова. А ви не забули написати анотацію? Багато хто відкладає цей етап на потім, зрештою забуває, пишуть в останні дні і отримує сумнівний результат. Висновок: не потрібно відкладати на завтра те, що можна зробити зараз. У статті ми розберемо головні нюанси.

 

Навіщо потрібна анотація?

 

Є стандартні вимоги до написання та оформлення дипломної роботи, і одна з них – наявність анотації. Це своєрідний реферат, який коротко і ємно характеризує основну роботу. Тонкощі складання залежать від типу дослідження та вимог конкретного навчального закладу (вони можуть відрізнятись), але суть одна.

 

Анотація обов’язково повинна включати три блоки інформації:

 • вступний (ідентифікуючий) – дані про студента та його факультет, назву та тему випускної кваліфікаційної роботи;
 • інформаційний – структура, обсяг, опис новизни, цілей, предмета, об’єкта, актуальності дослідження;
 • підсумовуючий – висновки та рекомендації по диплому, опис сфер практичного застосування та доводів, чому вона корисна та важлива.

 

І на все про все відводиться щонайбільше дві сторінки А4. А якщо це бакалаврська дипломна робота чи дипломний проект із технічним профілем – і того менше. Що сказати: вмістити 80 аркушів диплома у кілька абзаців – завдання не просте. Але саме так комісія знайомиться з матеріалом і формує перше враження, тому варто постаратися.

 

Відповідаючи на запитання, навіщо потрібна анотація, досить просто вказати на вимоги ДСТУ та ВНЗ. Проте правильно попередити, що це вигідно насамперед самому студенту – презентуйте в анотації найсильніші сторони диплома, і є всі шанси, що внутрішні промахи ніхто не помітить.

Анотацію ще називають пояснювальною запискою.

Які бувають анотації?

 

Тут все просто, заплутатися не вдасться. Анотації бувають стислими та розгорнутими. Суть одна й та сама, але широта або «розмах» подачі відрізняються. У стиснутій анотації описуються формальні ознаки, призначення, структура та предметно-тематичні особливості. Робиться це максимально ємно та лаконічно, без складних словесних конструкцій. Така інформація в жодному разі не дорівнює вступу у дипломній роботі.

У бакалаврських дипломів анотація за обсягом становить 600-800 знаків без пробілів, у магістерських випускних кваліфікаційних робіт – 1500-2000 знаків без пробілів. Обсяг розгорнутих анотацій приблизно вдвічі більший. У так званій розширеній версії описується специфіка застосованої методики, яка впливає на оцінку результатів. Крім того, докладніше робляться акценти на предметі та об’єкті, розгорнуто наводяться підсумки.

Розширений варіант анотації відрізняється такою характерною особливістю, як насичені висновками факти. 

Що потрібно знати про правила написання анотації?

 

Базові рекомендації, з якими «не схибите»:

 1. Починайте писати анотацію вже коли готовий диплом. Тож шансів упустити головне не залишається.
 2. Не намагайтеся просто скопіювати фрагменти вступу та висновків. Це не той формат. Потрібний виклад суті своїми словами. Завдання – розповісти сторонній людині, що, як і навіщо, зацікавити.
 3. Дотримуйтесь наукової стилістики. Публіцистичний стиль, а тим більше елементи художнього стилю не прийнятні. Занадто невеликий обсяг, щоб говорити.
 4. Викладайте думки логічно та послідовно. Абзаци повинні бути узгоджені між собою за змістом, випливати один з одного та складати загальну концепцію. Просто грамотний набір аргументів не підходить.
 5. Перевіряйте орфографію та граматику. Це важливо. Анотація – перше, що читає комісія.

Не слід забувати про унікальність. Це перша вимога до наукових та студентських робіт, у тому числі до таких невеликих фрагментів.

 

Як уникнути помилок під час написання анотації?

 

Головне правило – уточнити вимоги у своєму навчальному закладі. Одних загальнодержавних стандартів може вистачити. Важливо дотримуватись послідовності викладу і не суперечити самій дипломній роботі.

 

Ще одне правило: якщо можна скоротити речення без втрати сенсу або прибрати його – робіть це. Якщо можна розділити одне велике речення на багато маленьких – робіть це. Текст і так досить сухий і наповнений термінами. Така розбивка зробить його легшим для сприйняття. Не варто забувати про науковий стиль та його ознаки. Оформлення має відповідати ДСТУ та повністю співпадати з форматом дипломної роботи.

Важливо! Якщо є питання – запитайте куратора. Щоб уникнути головної помилки, не варто недооцінювати цю обов’язкову частину дипломної роботи.

Не можете чи не хочете возитися самі? Зверніться до професіоналів. Автори компанії «Інформ-Сервіс» швидко та якісно підготують дипломну роботу, анотацію та будь-які інші студентські завдання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних