Написання звіту з навчальної практики: нюанси та особливості

Зміст

Студент другого курсу навчальних закладів зазвичай стикається з необхідністю проходити початкову практику. Після проходження формується звіт, який стає свідченням результату для викладачів. У цьому важливо знати, як правильно описується практика у документі, і яких вимог необхідно дотримуватися. Кожен вуз може формувати завдання індивідуально кожному студенту, або давати спільні завдання. Так чи інакше, встановлений стандарт Міносвіти необхідно дотримуватись.

 

Як написати звіт з навчальної практики: збір інформації?

Насамперед практикант має підготувати дані, необхідних формування документа. Збір здійснюється ще етапі проходження. Для цього можна використовувати всі наявні засоби та інструменти: інтернет ресурси, сторінки в соцмережах або автобіографічні дані підприємства. Необхідно вказати таку інформацію:

 • повне найменування організації, де проводилася навчальна практика;
 • із чого складається компанія: структура, організаційні питання;
 • графік роботи працівників та особливості функціонування відділів;
 • обов’язки працівників, дії та ін.

Виходячи із зазначеної інформації викладачеві стане зрозуміло, чи правильно студент зрозумів завдання, і чи він може бути допущений до наступного етапу навчання у ВНЗ. Навчальний центр може мати як загальні, і індивідуальні вимоги до збору даних.

 

Як оформити звіт з навчальної практики?

Оформлення документа має здійснюватися у суворій відповідності до встановлених правил. Для правильного складання звіту необхідно дотримуватися п’яти основних пунктів: заповнення особистих даних, збирання, відображення специфіки організації, індивідуальна робота та перерахування навичок/знань, отриманих студентом. Після закінчення оформлення звіту необхідно обов’язково скласти висновок. У ньому має бути зазначена інформація щодо особистих висновків та аналітичні дані.

 

Особливі вимоги під час оформлення звіту з навчальної практики

Існує ряд структурних елементів, що входять до вимог оформлення документа. Для спрощеного розуміння рекомендується розглянути таблицю.

Структурний елемент

Суть СЕ

Title документаСтандартні вступні дані: від найменування організації до ПІБ студента, який проходив практику
Ввідні даніСамостійне формулювання аналізу роботи підприємства. Формування актуальності практики, що проходить
ОсноваДетальна інформація щодо знань та навичок, які були отримані студентом під час роботи
Висновок та список літературиВисновки, аналіз та власні думки: що хотілося б покращити, які особисті побажання та рекомендації. У СЕ входить список літератури, яка була використана під час практики

 

Щоденник навчальної практики

У процесі вирішення практичних завдань студент має вести щоденник. Як правило, інформація записується у вільній формі, проте є один нюанс. Дані має перевірити керівник організації, після чого поставити печатку та власний підпис. Це стане головним підтвердженням справжності щоденника, а також дозволить оцінити навички та знання викладачем. Грамотне заповнення щоденника – найкраща можливість отримати високу оцінку, хоча багато ВНЗ таку вимогу нерідко знімають.

 

Пояснювальна записка до звіту з навчальної практики

Написання пояснювальної записки – це обов’язкова умова викладача чи куратора. У ній автор вказує навички, які були набуті, а також знання. Крім теоретичної бази студент пише про використання отриманих знань. Інформація допоможе оцінити, наскільки ефективно практикант дотримувався умов роботи організації, ознайомився з компанією та вирішував поставлені перед ним завдання.

 

Характеристика з місця проходження навчальної практики

Для формування об’єктивної думки та оцінювання студента викладач обов’язково враховує наявність характеристики. Цей документ заповнюється або створюється власником/представником організації. У ньому вказується рівень компетенції, навички, поведінка та інша інформація про практиканта.

 

Висновки та рекомендації

Стає зрозуміло, що написання документа – завдання копітке, тому багато хто воліє замовити звіт з практики під ключ, щоб заощадити час. Це найкраще рішення, оскільки:

 • студент точно отримає високу оцінку;
 • матиме детальне уявлення про складання звітів надалі;
 • зможе отримати більше інформації про структуру;
 • заощадить нерви.

Важко писати самому? Немає часу? Залишайте заявку на нашому сайті, щоб замовити звіт з практики та не переживати за результат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних