Звіт по виробничій практиці – як писати?

практика
Зміст

Між третім і четвертим курсом студенти відправляються на виробничу практику. Це не курорт, тому попрацювати доведеться. Більш того, кожен день потрібно заповнювати щоденник, а за результатами скласти звіт і підготувати промову на захист. Завдання не з легких, вимагає зусиль і часу. Але не все так страшно. Отже, якщо ви дійшли до місця стажування, значить, наступний матеріал буде корисний.

Як і що пишеться в звіті про виробничу практику?

Почнемо з того, для чого студента відправляють на виробництво. Перше – закріпити отримані знання, друге – набути навичок і досвіду, третє – зв’язати теоретичні та практичні аспекти. Є ще один психологічний аспект, який зводиться до усвідомлення студентом, наскільки та чи інша сфера йому підходить. Але це в звіті не відображається.

Зміст документа зводиться до трьох блоках:

 • Опис місця проходження практики, інформації з установчих документів, специфіки і спеціалізації діяльності державної або приватної структури.
 • Опис власних завдань і функцій, які доручені студенту в рамках виробничої практики.
 • Опис отриманих навичок, висновків, формулювання рекомендацій щодо вдосконалення роботи.

Для відображення цих аспектів в звіті передбачені теоретичний і практичний розділи. До обов’язкових структурних елементів відносяться також вступ, висновок, титульна сторінка, зміст, список літератури. Крім того, специфікою звіту про виробничу практику є наявність плану-графіка, атестаційної сторінки, відгуків двох керівників.

Звіт по виробничій практиці неможливо уявити без додатків. У них розміщуються установчі документи (копії), таблиці, масштабні схеми і діаграми, характеристики, пророблені проекти.

Виробнича практика триває 3 тижні. Залежно від виду діяльності і бажань студента термін може бути продовжений.

Що потрібно враховувати при оформленні звіту про практику?

Звіт про виробничу практику – це документ. Потрібна відповідна стилістика, чіткі і лаконічні формулювання, достовірні і реальні дані, унікальний матеріал. Що стосується оформлення, орієнтиром служать методичні рекомендації та освітні стандарти. Основні вимоги:

 • обсяг становить 30-35 сторінок;
 • література оформлюється за правилами бібліографічного списку;
 • розмітка полів – 2 см зліва, вгорі й внизу і 1 см праворуч;
 • наскрізна нумерація сторінок арабськими цифрами;
 • нумерація і заголовки таблиць, малюнків, діаграм;
 • шрифт Times New Roman, 12 або 14, полуторний міжрядковий інтервал ;
 • заголовки розділів великими буквами, з вирівнюванням посередині.

Варто уникати занадто яскравих і строкатих акцентів. Важлива послідовність і логічність викладу. Звіт повинен являти собою єдине ціле.

На звіт після форматування потрібно подивитися в роздрукованому вигляді. Так можна переконатися, що таблиці і схеми не виходять за рамки, в цілому текстова картинка виглядає гармонійно і звіт з практики виглядає акуратно.

Які помилки вважаються найпоширенішими?

При складанні звітів студенти часто виявляють необачність і відверто вигадують дані. Не всі реально ходять на практику, а тим більше ведуть щоденник. В результаті сидячи вдома, за один вечір намагаються ліпити звіт з уривків готових чужих робіт. Це очевидна помилка. Дані легко перевірити. Висновок: обманювати не можна.

Друга помилка – приписування того, чого не було. Наприклад, безглуздо писати студенту-практиканту, який стажувався в суді, таких надбань як складання підсумкових версій судових рішень «під друк». Звичайно, цього не може бути, оскільки суддя ризикує своєю репутацією і порушить закон. Тому реально, що студент може писати проекти рішень, але ніяк не підсумкові версії.

Не можна ігнорувати структуру і правила оформлення. Яким би якісним і цікавим не було зміст, він повинен бути вміщений в хорошу і головне, правильну форму. Якщо є щоденник практики, і він реально заповнювався, пів справи зроблено.

Потрібно готуватися до захисту вчасно. Як правило, дата призначається через 2-3 тижні після початку навчального року. Бажано діяти по гарячих слідах, так би мовити, поки все свіжо в пам’яті.

Важливо! До звіту з виробничої практики важливо докласти характеристику студента за підписом керівника та відгуки з кафедри, від підприємства.

У компанії «Інформ-Сервіс» ви можете замовити звіт з виробничої практики будь-якої складності і гарантовано отримати якісний результат. Наші автори досконало володіють навичками написання і складання звітів по виробничій практиці, в тому числі пропонують готові об’єкти підприємств і компаній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних