Кожного студента рано чи пізно наздоганяє він – щоденник звіту з практики. Якщо ви не зовсім розумієте, як його написати та заповнити, ми підготували корисний матеріал. Головне – пам’ятайте, що без цього документа до захисту не допустять.
Щоденник звіту з практики – що це таке?
Щоденник звіту з практики – це документ із хронологією дій студента під час її проходження, на основі якого оцінюється виконання завдань та результати. Разом із самим звітом та індивідуальним планом вони складають «хед-трик» на захисті практики.
Документ виглядає досить просто:
- прошиті сторінки А4
- або підшита брошура А5
Не знаєш, з чого почати?
Звертайся по допомогу!
Обов’язково є титульні листи, вступні дані про студента, план-графік, відгук керівника з практики. І, звичайно ж, сам щоденник – відомості про проходження практики. Він складається за принципом: дата – що виконано – підпис куратора. Тобто щонайменше три графи.
Сам бланк чи зразок завжди є на кафедрі – вигадувати в оформленні нічого не треба. У змісті, до речі, теж краще не фантазувати. За основу завжди беріть індивідуальний план. З ним зазвичай відправляють на практику.
Ось кілька прикладів, як може виглядати щоденник звіту з практики.
1.
2.
3.
Призначення щоденника звіту з практики
Кожна практика має свої завдання:
- переддипломна практика – досліджувати, виявити закономірності, підтвердити гіпотезу;
- виробнича практика – показує, дозволяє брати участь у процесі, виконати доручення, стати учасником виробництва;
- навчальна практика – спостерігати, вивчати, переглянути норми у дії.
Але оскільки студент не може просто прийти до викладача та заявити: «і я там був, мед пиво пив», потрібен щоденник звіту з практики. Це документ-підтвердження, що вона пройдена і що все вищезгадане було зроблено.
У практиканта два куратори – безпосередньо на підприємстві та у ВНЗ. Отже, щоденник умовно проходить подвійну оцінку якості, засвідчується спочатку за місцем практики, а потім на кафедрі.
Правила заповнення щоденника звіту з практики
Дані щоденника вносяться за кожен робочий день. Навчальна практика – зазвичай трохи більше 2-х тижнів, виробнича – 1 місяць, а переддипломна – до 3-х місяців, але з періодичністю 2-3 рази на тиждень. Це необхідно враховувати під час заповнення документа, ніж заплутатися з датами.
Що стосується змісту, важливо:
- Лаконічність. Достатньо 2-3-4 речень на кожен день. Твори на сторінку з вільної теми нікому не потрібні.
- Послідовність та логічність. Наприклад, дивно, якщо спочатку студент розпочне з участі у виробництві, а лише наприкінці буде ознайомлений із правилами безпеки – це груба помилка.
- Правдивість. Не потрібно сильно прикрашати свої завдання та можливості. Коли на практиці в суді студент пише, що складав та затверджував судові рішення – це провал.
- Відповідність індивідуальному плану практики. Це орієнтир, який слід виконати. Більше – можна, менше – ні.
- Унікальність. Оскільки це практика в рамках навчального процесу, просто здерти готовий чужий варіант не вийде. Потрібен особистий досвід та авторство.
Щоденник звіту складається за кожною практикою. Чим вищий курс, тим складніше завдання. Суть документа в тому, щоб показати навички та вміння студента, його готовність до роботи насправді, вміння застосувати знання на практиці. Власне, для цього ми всі і вчимося. Головна рекомендація у написанні – робіть щоденні нотатки.
Якщо не вийшло, не задалося, мало часу чи просто не впевнені у своїх силах – це не привід зневірятися. Автори компанії «Інформ Сервіс» підготують на замовлення щоденник звіту з практики з будь-якого профілю. Ми можемо запропонувати свій варіант підприємства чи оформити ваші вихідні дані. Вам залишиться лише прочитати документ перед захистом!