Як заповнити щоденник звіту з практики?

Зміст

 

Кожного студента рано чи пізно наздоганяє він – щоденник звіту з практики. Якщо ви не зовсім розумієте, як його написати та заповнити, ми підготували корисний матеріал. Головне – пам’ятайте, що без цього документа до захисту не допустять.

Щоденник звіту з практики – що це таке?

Щоденник звіту з практики – це документ із хронологією дій студента під час її проходження, на основі якого оцінюється виконання завдань та результати. Разом із самим звітом та індивідуальним планом вони складають «хед-трик» на захисті практики.

Документ виглядає досить просто:

 • прошиті сторінки А4
 • або підшита брошура А5

 

Обов’язково є титульні листи, вступні дані про студента, план-графік, відгук з практики. І, звичайно ж, сам щоденник – відомості про проходження практики. Він складається за принципом: дата – що виконано – підпис куратора. Тобто щонайменше три графи.

Сам бланк чи зразок завжди є на кафедрі – вигадувати в оформленні нічого не треба. У змісті, до речі, теж краще не фантазувати. За основу завжди беріть індивідуальний план. З ним зазвичай відправляють на практику.

 

Ось кілька прикладів, як може виглядати щоденник звіту з практики.

1.

2.

3.

 

Призначення щоденника звіту з практики

Кожна практика має свої завдання:

 • переддипломна – досліджувати, виявити закономірності, підтвердити гіпотезу;
 • виробнича – показує, дозволяє брати участь у процесі, виконати доручення, стати учасником виробництва;
 • навчальна – спостерігати, вивчати, переглянути норми у дії.

Але оскільки студент не може просто прийти до викладача та заявити: «і я там був, мед пиво пив», потрібен щоденник звіту з практики. Це документ-підтвердження, що вона пройдена і що все вищезгадане було зроблено.

У практиканта два куратори – безпосередньо на підприємстві та у ВНЗ. Отже, щоденник умовно проходить подвійну оцінку якості, засвідчується спочатку за місцем практики, а потім на кафедрі.

Правила заповнення щоденника звіту з практики

Дані щоденника вносяться за кожен робочий день. Навчальна практика – зазвичай трохи більше 2-х тижнів, виробнича – 1 місяць, а переддипломна – до 3-х місяців, але з періодичністю 2-3 рази на тиждень. Це необхідно враховувати під час заповнення документа, ніж заплутатися з датами.

 

Що стосується змісту, важливо:

 1. Лаконічність. Достатньо 2-3-4 речень на кожен день. Твори на сторінку з вільної теми нікому не потрібні.
 2. Послідовність та логічність. Наприклад, дивно, якщо спочатку студент розпочне з участі у виробництві, а лише наприкінці буде ознайомлений із правилами безпеки – це груба помилка.
 3. Правдивість. Не потрібно сильно прикрашати свої завдання та можливості. Коли на практиці в суді студент пише, що складав та затверджував судові рішення – це провал.
 4. Відповідність індивідуальному плану практики. Це орієнтир, який слід виконати. Більше – можна, менше – ні.
 5. Унікальність. Оскільки це практика в рамках навчального процесу, просто здерти готовий чужий варіант не вийде. Потрібен особистий досвід та авторство.

Щоденник звіту складається за кожною практикою. Чим вищий курс, тим складніше завдання. Суть документа в тому, щоб показати навички та вміння студента, його готовність до роботи насправді, вміння застосувати знання на практиці. Власне, для цього ми всі і вчимося. Головна рекомендація у написанні – робіть щоденні нотатки.

Якщо не вийшло, не задалося, мало часу чи просто не впевнені у своїх силах – це не привід зневірятися. Автори компанії «Інформ Сервіс» підготують на замовлення щоденник звіту з практики з будь-якого профілю. Ми можемо запропонувати свій варіант підприємства чи оформити ваші вихідні дані. Вам залишиться лише прочитати документ перед захистом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних