Як написати висновок звіту з практики?

Зміст

Здавалося б, якихось 9-12 речень, і висновок звіту з практики готовий. А ось і ні. Тобто з об’ємом все вірно, але над вмістом доведеться потрудитися. Діставайте свій щоденник з практики (він же є, вірно?) і приступаємо.

Що таке висновок звіту з практики?

Будь-яка діяльність веде до якого-небудь результату. Так і з практикою. Ви підводите підсумок своєї роботи, описуєте, які знання отримали, конкретизуєте все підкорені завдання, «хвалитеся» новими навичками і вміннями й, головне, – доводите, що міцно закріпили в голові весь отриманий досвід. Це і є висновок.

Фактично, від вас вимагається сумлінне ведення щоденника з практики. На фінішній прямій залишиться просто написати короткий (дуже короткий) виклад або своєрідну «вижимку» головного. Два головні завдання висновків – відобразити результат роботи студента, продемонструвати їх відповідність цілям й завданням, які озвучив спочатку куратор навчального закладу.

Як написати висновок звіту з практики

Що потрібно писати у висновках звіту по практиці?

Є хороша англійська приказка: не знаєте, з чого почати – почніть з кінця.  Для того щоб підсумковий висновок з практики був схвалений, обов’язково зробіть наступне:

 • Розкажіть про свої функціональні обов’язки, якими були наділені на робочому місці. Мовляв, я, як помічник адвоката, подавав клопотання до суду, становив позовні заяви, вивчав зміни в законі про землю і в такому дусі.  S.  Природно, про зварену шефу каву, походи до магазину, политих вазонів та інших витримках практики писати не потрібно.
 • Перерахуйте свої досягнення. Я, як помічник адвоката, був присутній на 5 судових засіданнях, склав 8 процесуальних документів, тричі узагальнив судову практику за такими-то справами, багаторазово консультував громадян. Тобто потрібні цифри, факти, так би мовити – результати на показ. Дуже добре, якщо вони будуть підкріплені копіями.
 • Проаналізуйте результати власної роботи, в тому числі через призму досягнень установи, компанії, в якій практикувалися. Наприклад. Адвокатська контора, в якій я проходив практику, за такий-то період взяла участь в N кількості судових засідань, виграла N судових процесів, подала N апеляційних скарг, надала N консультацій та інше.
 • Сформулюйте висновки і рекомендації. У вас же залишилося враження і погляд зі сторони? Ось і вкажіть, що працює бездоганно, а де потрібно змінити підходи і механізми. Наприклад, може, варто доопрацювати кодекс етики адвоката?
 • Вкажіть ідентифікаційну інформацію: назву організації або установи, терміни проходження практики.

Насправді, у висновках звіту з практики кожному із зазначених пунктів потрібно виділити кілька речень, адже їх загальний рекомендований обсяг – не більш 12. А це вже справжній квест – як коротко розповісти головне. Але, до речі, корисна навичка – в житті знадобиться.

Які види висновків бувають?

У сучасному освітньому процесі виділяють три види висновків: з переддипломної, навчальної та виробничої практики. Зміст буде дещо відрізнятися, як і рівень складності.

 1. Підсумковий документ з навчальної практики складається з урахуванням таких особливостей:
 • На цьому етапі не передбачено виконання студентом самостійних дій. Практикант спостерігає, ознайомлюється зі специфікою, отримує загальне уявлення про функціонування – що, де, як, чому.
 • Ступінь корисності навчальної практики безпосередньо залежить від рівня взаємодії студента з куратором виробництва або установи, який буде відповідати на питання, роз’яснювати.

Висновок повинен відображати, що саме студент дізнався про роботу конкретного суб’єкта господарювання, як отримані ним знання з теорії змогли допомогти на практиці.

 1. Підсумковий документ по виробничій практиці потрібен студентам, які переходять з другого на третій курс. На цьому етапі вже є достатній багаж знань (і мізків не нашкодити собі й іншим), щоб застосувати їх на практиці. Тобто практикант виконує певні функції самостійно.

Потрібно, щоб висновок звіту включав пропозиції практиканта по оптимізації процесу і поради, як посилити / поліпшити / розвинути компанію.

 1. Підсумковий документ з переддипломної практики складається з урахуванням таких особливостей:
 • висновок такого формату максимально схожий з варіантом з виробничою практикою;
 • робота практиканта повинна мати безпосереднє відношення до теми диплому (наприклад, практика на посаді помічника адвоката – диплом «Статус адвоката в цивільному процесі при апеляційному провадженні»).

Цей вид звіту повинен безпосередньо показати, як виконувані функції практичної діяльності пов’язані і перегукуються з дипломом.

Є сумніви? З компанією «Інформ Сервіс» ваш висновок звіту по практиці стане еталонним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних