Стаття до дипломної роботи – як писати?

Зміст

Студенти почали активно писати статті до дипломів. По-перше, це вимога допуску до захисту ВКР. По-друге, це шанс показати свій науковий потенціал та закласти ґрунт для подальшої роботи. У статті опишемо головне, що потрібно знати про формат студентських статей.

Поняття та цілі статті до диплому

Стаття до диплому – це невеликий науковий матеріал на тему одного із розділів дипломної роботи. Причому не просто сліпо копійований, а унікальний. Такі статті пишуться у процесі написання дипломних робіт і можуть переслідувати кілька цілей:

  • показати, що складна тема глибоко опрацьована;
  • отримати додатковий бал на захисті;
  • довести авторство на наукову роботу, поки пишеться велике дослідження – тобто захиститися від крадіжки ідеї;
  • одержати шанс на підвищену стипендію;
  • продемонструвати серйозність намірів займатись науковою діяльністю, потренуватися;
  • брати участь у конференціях, олімпіадах, конкурсах;
  • стати власником готової гарної публікації у скарбничці портфоліо.

Стаття до диплому – це своєрідний звіт про виконану роботу та проміжні підсумки дослідження. Він доводить, що автор не випадково вибрав тему, відповідально підійшов до питання та повністю поринув у процес.

 

Вимоги до студентської статті

Правила та критерії написання статей до дипломів встановлює кафедра та прописує у методичних рекомендаціях. Якщо це матеріал для конференцій або публікації для інших, невузівських журналів, то вимоги залежать від редакційної політики. Від студентських статей ніхто не очікує та не вимагає революції в науці. Принципи та правила написання багато в чому схожі на вимоги до самих дипломних робіт.

 

Зміст статті

Статті до дипломів пишуться лише на тему одного з розділів або розкривають одне із завдань ВКР. Обов’язкова умова – повна відповідність до теми головного дослідження. При цьому дублювання теми та простий рерайт розділу неприпустимі. Статті до диплому – самостійна наукова праця, зміст якої визначено змістом ВКР. Підготовляється такий матеріал у процесі написання дипломної роботи. За характером викладу може бути теоретична (що найчастіше), практична чи методична стаття.

 

Структура статті

Стаття до диплому умовно складається з кількох блоків:

  • вступна частина з актуальністю обраної проблематики;
  • формулювання гіпотези, зазначення цілей;
  • розгляд фактів, даних, розрахунків, позицій;
  • заключна частина із висновками;
  • бібліографічний перелік.

 

Грамотність та унікальність

Статті до диплому не повинні суперечити змісту основної роботи. До них пред’являються стандартні вимоги щодо грамотності – без помилок, точні фактичні дані, послідовність та логіка викладу, наявність суб’єктивної оцінки автора. Стаття до диплома може бути плагіатом, навіть своєї роботи. Вона проходить перевірку щодо сервісу встановлення оригінальності. Вимоги до унікальності – 80% та вище. Крім того, грамотність передбачає також дотримання наукового стилю.

 

Оформлення студентської статті

Вимоги визначає редакція журналу (методичка ВНЗ – якщо публікації «за місцем»). Базовий набір:

  • обсяг статті до 20 друкованих сторінок А4 у книжковому розвороті;
  • нумерація не потрібна;
  • посилання оформляються у квадратних дужках за текстом та виносяться до бібліографічного списку;
  • кількість джерел – від 15;
  • оформлення бібліографічного списку ДСТУ 8302:2015;
  • розшифровка скорочень – одноразово, після першої згадки у тексті;
  • розташування таблиць, схем, діаграм одразу після згадування їх за текстом.

Статті пишуться українською/російською/англійською мовою. Потрібна інструкція та виділені ключові слова, словосполучення – від 5 до 10.

Варіанти місць для публікації статей до дипломів

Ідеальний майданчик – студентські журнали чи матеріали конференцій. “Вхід” для таких публікацій мінімальний – подати заявку. Тим більше, якщо це умова допуску до захисту, проблем виникнути не повинно. Студент може опублікувати статтю на власний розсуд в інших журналах або конференціях, та хоч у самій базі Scopus. Але, природньо, що вище рівень, то складніше це зробити. Тому такі межі в університетах не ставлять.

Отже, подати заявку на студентську конференцію та опублікуватися у збірнику – найпростіший та зрозуміліший варіант. Щоб підійти до захисту з найбільшим бекграундом, можна спробувати подати заявки на публікації в рецензовані фахові видання категорії Б України.

Так, реалії такі, що однієї дипломної роботи, навіть найкращої, може не вистачити для захисту. Що робити, якщо ви не хочете, не можете чи не встигаєте підготувати статтю до диплому? Звертайтесь до нас у компанію «Інформ-Сервіс». Автори підготують на замовлення будь-яку статтю до диплома, а також дипломну роботу, доповідь, презентацію. Ми виконаємо рутинну роботу, а ви насолодитеся своїм успішним захистом.

Не знаєш, з чого почати?

Звертайся по допомогу!

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      Замовити дзвінок

      Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних