Правила оформлення списку скорочень у дипломній роботі

Зміст

Дипломна робота готова. Впевнені? Перегляньте уважно: якщо в тексті є 5 або більше варіантів скорочень або абревіатур, потрібно підготувати список скорочень. Більшість авторів ігнорують таке правило – і дарма. Зайвим точно не буде. Давайте разом розберемося, що, де і як скорочувати.

 

Що таке і для чого потрібний перелік скорочень?

Список скорочень – це структурний елемент, в якому перераховані всі нерозповсюджені використовувані в тексті скорочення та абревіатури та наведено їхнє роз’яснення. Якщо робота дуже серйозна, у цьому списку може подаватися пояснення цілих слів і формулювань. Виглядає це приблизно так:

ІІР – індивідуальний інвестиційний рахунок

КБ – комерційний банк

к/с – кореспондентський рахунок

РКЦ – розрахунково-касовий центр

 

Список скорочень потрібний з кількох причин:

 • По-перше, це грамотно та повністю відповідає науковому стилю.
 • По-друге, так простіше сприймати інформацію та зробити подачу матеріалу лаконічнішою.
 • По-третє, студенти сильно спрощують собі завдання щодо унікальності, тому що абревіатури та скорочення не «б’ють» так на перевірці як цілі стійкі формулювання.

Скорочення можуть бути загальновизнаними та авторськими. З останніми краще не переборщувати. Що стосується загальновизнаних, то заради таких банальних категорій як см, км, руб. і т.д. окремий перелік, звичайно, не потрібно формувати.

Де розмістити перелік скорочень?

Перелік скорочень правильно розташувати між планом та вступом. Така вимога містить більшість методичок. Іноді допускається варіант розміщення списку після блоку з бібліографією перед програмами. Матеріал міститься на одній сторінці, максимум – на двох. Вони також підлягають нумерації та входять до загального обсягу всієї роботи. Розділ має назву «Перелік умовних позначень».

 

Як складати список скорочень?

Перше правило складання: у списку можна вказувати лише позначення, які вважаються вузькоспеціалізованими та мало поширеними. Такі базові абревіатури, наприклад, як КСУ (Конституційний суд України) або ВРУ (Верховна Рада України), так би мовити, не потребують окремого представлення.

 

Правила:

 1. Використовуйте загальноприйняті скорочення та абревіатури. Скористайтеся, наприклад, ВікіЧитанням та перегляньте скорочення.
 2. Не комбінуйте умовні позначення та повне найменування.
 3. Не ставте розділові знаки після розшифровки. Крапки з комою, крапки або коми не потрібні. Єдине – тире між скороченням та розшифровкою.
 4. Кожне нове пояснення з нового рядка.
 5. Не використовуйте однакові скорочення для різних за значенням слів.
 6. Складайте список відразу по ходу написання дипломної роботи, щоб скоротити час і не шукати потім скорочення у всьому тексті.
 7. Не забувайте про грамотність. У цій частині структури вона має бути абсолютною.
 8. Не зловживайте скороченнями. Вони обтяжують роботу, надають їй формалізму.

 

Список скорочень – необов’язковий елемент дипломної роботи. Потрібно дивитися за змістом та сенсом роботи. Але якщо скорочення є і їх достатньо, тоді краще не нехтуйте такою формальністю. Абревіатури та скорочення не повинні бути «відсеб’ятиною» і не можуть повторюватися для різних за значенням слів.

Стільки нюансів, голова піде обертом. Якщо ви хочете спростити собі завдання та не переживати за якість, завжди можете замовити диплом у компанії «Інформ-Сервіс». Так вам точно не знадобиться ламати голову, як скласти перелік скорочень у ВКР, як зробити виноски, підняти оригінальність. Усе це зроблять автори. Вам залишиться лише прочитати результат і сміливо йти на захист.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

  Залиште заявку

  Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних