У чому різниця між есе, доповіддю, рефератом, авторефератом та курсовою роботою?

Зміст

У процесі навчання в університеті студент стикається з багатьма письмовими роботами, серед яких: есе, доповідь, реферат, курсові, магістерська робота і не тільки. Магістерська або диплом є випускною кваліфікаційною роботою і з нею все більш-менш зрозуміло, а ось з рештою все не так ясно. До того ж, викладачі часто «коригують» загальні вимоги та озвучують індивідуальні побажання щодо змісту та обсягу. І цілком логічно, що багатьом може бути зовсім не зрозуміло у чому різниця між курсовою та рефератом, чи доповіддю та есе. Щоб наступного разу, коли ви зіткнетеся з підготовкою письмової роботи, у вас не виникло проблем та складнощів під час підготовки, розглянемо, що є що.

 

Есе

Есе є письмова робота, підготовлена у вільному стилі. Її обсяг зазвичай не перевищує 2 сторінки. Особливість есе у тому, що під час його підготовки не потрібно вказувати перелік використаних джерел. Насамперед тут важлива суб’єктивна думка студента на той чи інший рахунок. Заробити хорошу оцінку можна не тільки завдяки правильному розумінню теми, за якою було поставлено есе, а й за цікаву манеру викладу. Якщо ви є творчою людиною, то написати есе зовсім не важко. Якщо ж ви відноситесь до тієї категорії людей, які звикли ґрунтуватися на різних джерелах і відображати лише об’єктивну інформацію, то есе може викликати труднощі.

 

Доповідь

Якщо порівнювати доповідь з есе, то вона складніша. Так як у доповіді необхідно відобразити об’єктивну інформацію з певної теми, ситуації тощо. При цьому доповідь також має на увазі наявність суб’єктивної складової у вигляді погляду автора на існуючу наукову проблему (якщо тема дозволяє – добре було б визначити шляхи вирішення проблеми чи визначення вектора подальших наукових досліджень). Порівняно з курсовою чи рефератом, доповідь менша за обсягом. При цьому ці письмові роботи мають багато спільного – у доповіді також необхідно продумати вступ, визначити завдання, повністю розкрити тему, зробити висновки та оформити список літератури.

 

Реферат

Особливістю реферату і те, що він спрямований на аналіз чужої наукової праці, а не на виклад нової інформації. Викладачі вищих навчальних закладів, коли задають студенту реферат, хочуть перевірити, наскільки він уміє працювати з різними джерелами (знаходити, систематизувати, аналізувати їх). Правда, це зовсім не означає, що в реферат не можна включити частину, в якій можна буде викласти суб’єктивне бачення на ту чи іншу проблему.

Чим більше джерел буде використано для підготовки реферату, тим більш високої якості буде робота.

Автореферат

Автореферат на наукову статтю, навчальну роботу, дисертаційне дослідження пише сам автор. За своїм обсягом текст автореферату досить короткий – покликаний ознайомити читача з основними положеннями, які розкриваються у конкретній роботі.

 

Курсова

Курсова робота – те, з чим студенти стикаються 1-3 рази протягом навчання у ВНЗ. Курсова робота покликана продемонструвати які знання отримав студент у рамках вивчення того чи іншого предмета, його вміння критично мислити та аналізувати великий обсяг отриманої інформації в рамках вивчення тієї чи іншої теми. Це справді серйозний вид роботи, оцінка за виконання якого йде в диплом. Структурними елементами курсової є: вступ (у ньому визначаються актуальність теми, мета, завдання дослідження, методологія, предмет та об’єкт дослідження), теоретична частина (дуже схожа з рефератом), практична частина, висновки, список використаних джерел.

 

Теоретична частина роботи – це огляд різних джерел з обраної теми дослідження та його аналіз. Практична частина роботи має гармонійно доповнювати теоретичну частину, вирішувати висвітлені у ній проблеми тощо. У дуже поодиноких випадках, якщо тема дослідження слабо висвітлена в літературі і є досить рідкісною, практичну частину можна опустити.

Використані джерела слід оформляти згідно з ДСТУ. Цей момент дуже важливий. Якщо не зважати на вимоги до їх оформлення, то курсову науковий керівник просто не прийме, і вона не буде допущена до захисту.

 

 ХарактеристикиЕсе

 

ДоповідьРефератАвторефератКурсова
1.Обсягдо 2 сторінокдо 10 сторінокдо 15 сторінокдо 7 сторінокдо 35 сторінок
2.Необхідність оформлення списку використаних джерелнемаєтактактактак
3.Необхідність викладу суб’єктивного бачення тієї чи іншої проблемитактакнітактак
4.Необхідність включення практичної частини дослідженнянінінінітак
5.Допустимість плагіатунінінініні

 

Якщо розумітися на всіх тонкощах і нюансах немає часу чи бажання. Тоді варто звернутися до нашої компанії та замовити курсову, реферат чи есе. Ми – найкращі на ринку інформаційних послуг та маємо цілу низку переваг перед конкурентами. Серед плюсів роботи з нашою компанією можна відзначити:

  • високий рівень професіоналізму авторського колективу. Наші автори – люди, які є фахівцями у різних галузях знань. Вони добре розуміються у конкретному предметі і знають, які вимоги висуваються до оформлення тих чи інших робіт;
  • доступні ціни на всі види послуг. Цінова політика грає далеко не останню роль, адже деякі студенти живуть лише на одну стипендію і просто не можуть дозволити собі експериментувати із замовленнями різних робіт;
  • пунктуальність. Автори відповідально підходять до своєї роботи і всі здають вчасно. Особливо важливим є дотримання дедлайну в тих випадках, коли йдеться про курсові й дипломні – тут на кону не просто оцінка в журналі, а бал у дипломі, та й сам диплом.

Своєчасне делегування завдань фахівцям – корисна навичка. Чим раніше навчитися йому, тим приємнішими та безтурботнішими будуть студентські роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних