Особливості оформлення контрольної роботи

Зміст

Контрольна робота – мабуть, саме багатогранне студентське завдання. Це можуть бути реферати, задачі, креслення, розгорнуті відповіді на запитання, таблиці, рішення задач і багато чого іншого. Природно, єдині універсальні правила виглядають дуже узагальнено. Головним орієнтиром служать методичні рекомендації.

Що таке контрольна робота та навіщо вона?

За допомогою контрольної роботи викладач перевіряє рівень підготовки і знань студента. І тут вже фантазія на витончені завдання обмежується тільки темою. Проте це невід’ємна частина освітнього процесу.

Є два варіанти розвитку сценарію. Вони ж – два види контрольних робіт: аудиторні та домашні. Принади другого виду, думаю, описувати не варто. А ось з аудиторними контрольними справи йдуть складніше. Їх особливість:

  • чітко обмежений час;
  • заборона і неможливість (добре, якщо у вас вийшло, і при цьому ніхто не помітив) користуватися додатковим матеріалом;
  • перевірка конкретного матеріалу і відсутність права вибору теми.

Можна сказати, що студента ставлять перед фактом. І потрібно виконати завдання самому, в стислі терміни. Відповідальність підвищується, коли контрольна робота призначається як екзаменаційна. Тобто від її виконання залежить підсумковий результат з дисципліни.

Так ось, до чого ми ведемо. Перше, що кинеться в очі вчитель – оформлення. І якщо воно буде правильним або, принаймні, не буде «різати» око надмірною самодіяльністю, бонус з перших секунд гарантований.

Усі студентські роботи, в тому числі контрольні завдання, оформляються у відповідності з актуальною на 2020 рік версією ДСТУ № 3008-95. Однак стандарти можуть доповнюватися рекомендаціями та вказівками кафедри.

Основні вимоги щодо оформлення контрольної роботи

Оформлення контрольної роботи здійснюється за принципом усіх студентських робіт. Окремі пункти можуть не підходити в силу формату завдання, тоді їх опускаємо. Всі питання, які викликають сумнів, можна і потрібно уточнити у викладача. Головні орієнтири:

  • поля – 1,5 см праворуч, по 2,5 см зверху, знизу і зліва;
  • у друкованому варіанті шрифт Times New Roman, полуторний інтервал, 14 кегль:
  • шрифт в таблицях Times New Roman, кегль 11, одиничний інтервал;
  • нумерація сторінок арабськими цифрами без відмітки на титульній сторінці;
  • оформлення виносок і посилань;
  • пояснення виносяться виносками вниз сторінки;
  • розміщення рівнянь і формул відразу після вказівки на них у тексті.

Стандартний обсяг контрольної роботи становить 10-15 аркушів А4. При цьому додатки, в тому числі схеми, ілюстрації, проекти документів, не враховуються при підрахунку.

Контрольна робота повинна бути структурованою. За загальною схемою її обов’язковими елементами є: титульний аркуш, план (зміст), розділи, основна частини, висновки.  Крім того, подається список літератури, додатки.

Звичайно, якщо формат не передбачає будь-якого з елементів, структура спрощується, або навпаки, викладач може ускладнити завдання, зобов’язавши, наприклад, додатково підготувати креслення. Пам’ятайте, не варто перегинати з творчістю і робити з контрольної роботи полотно художника. Науковий стиль як і раніше залишається головним для таких завдань.

Якщо ваш викладач «перестарався», і контрольна робота здається не по плечу, завжди є альтернативний варіант.  Ви можете замовити контрольну роботу в компанії «Інформ Сервіс». Підтвердженням нашої надійності є сотні задоволених клієнтів, які успішно здали контрольні роботи і більш складні завдання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

    Залиште заявку

    Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку персональних даних